Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza temelli giriş karşılayıcı ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 gün önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çalındığını tespit etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir yoklama de arkadaş, kardeş ya da hesabı uyma eden yakınlarımızdan yoklama katkısızlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma ettiği kişsonra gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat çoklukla kullanıcı adınızı değanlayıştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız için belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun temellıca sebepleri şunlardır:

E-eğik adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz düzmece e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzmece maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde konum düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak için kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoklukla Instagram temassı istediği için şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir isim şifrenizi çgirmek için size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun için de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişyerinde farklı metotlarla ikna ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” üzere sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Kesinlikle Art Alınır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen zevat için ne yazık ki çok okkalı seçenek bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok okkalı dayak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek gerçekte değişik kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Yöntem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değanlayıştirin ve çabucak peşi sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini katkısızlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Yöntem: Instagram hesabınız çalındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram aritmetik şifreniz değanlayıştiğinde yahut kullanıcı adınız değanlayıştiğinde elektronik posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu değanlayıştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değanlayıştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değanlayıştiren sen değilsen, hesabını güvene al” ya da bazen “değanlayışikliği anlayışsız al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız amma çoklukla saldırganlar elektronik posta adresini değanlayıştirdiği için sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “güvenlik kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>